wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Agregaty prądotwórcze zasilane gazem

Kategorie

Kontakt

 • ALNAR Jarosław Kot
  NIP: 966-027-72-73
 • E-mail:alnar@alnar.pl
 • Telefon85-733-35-04
  502-329-994
  790-781-454
 • Godziny działania sklepupn-pt: 8 - 17 sobota: 8 - 14

Agregaty prądotwórcze zasilane gazem

W XXI wieku ciężko wyobrazić sobie życie bez prądu. Jednak zdarzają się takie sytuacje, gdzie prądu nie ma a to automatycznie rodzi problem. Oczywiście w miastach nie jest on aż tak poważny, bo przerwy w jego dostawach są rzadkie, a jak już bywają, to z reguły są krótkie.

Inaczej ma się sprawa poza miastami. Na wsiach braki w dostawach prądy bywają częstsze głównie podczas gwałtownych zjawisk atmosferycznych typu burze, wichury czy intensywne opady śniegu. Wówczas świetnie sprawdzają się agregaty prądotwórcze. Szczególnie polecane są te, zasilane gazem.

Gaz ziemny, jako paliwo do agregatów prądotwórczych

90% gazu ziemnego stanowi metan. Substancja niebezpieczna, łatwopalna, ale za to tania i bardzo ekologiczna. Gaz ziemny jest obecnie uważany za paliwo niezwykle tanie. Co prawda obecnie często można spotkać samochody, maszyny czy inne urządzenia napędzane gazem ziemnym, jednak nie jest to zjawisko spopularyzowane.

Co innego w agregatach prądotwórczych. Obecnie na rynku jest dostęp do wielu różnych modeli tego typu urządzenia. Niektóre są niezwykle profesjonalne i mogą służyć w bardzo różnych przypadkach.

KIPOR – jeden z liderów produkujących agregaty prądotwórcze

KIPOR jest przykładem firmy produkującej jedne z najlepszych agregatów prądotwórczych zasilanych gazem na świecie. Urządzenia z tej marki są doprawdy niezawodne. Nie tylko produkują prąd w ilości do 13A, ale przy tym są niezwykle tanie w eksploatacji. Zużycie gazu ziemnego waha się od 2,87 do 3.6 M3/h. Pozwala to korzystać a tego typu agregatu przez kilka godzin bez konieczności uzupełniania paliwa. Ich moc wacha się od 4.5 KW do nawet 12 KW.

Gdzie przydadzą się agregaty prądotwórcze gazowe?

Agregat prądotwórczy zasilany gazem ziemnym polecany jest przede wszystkim dla osób szukających taniej, szybkiej i prostej energii. Co ciekawe, agregaty nie tylko służą w sytuacjach awaryjnych jak się do tej pory wydawało. Dziś można je spotkać, jako zwykłe zasilacze wielu różnych maszyn.

Koszt przeliczeniowy jest bardzo korzystny, dlatego jeśli ktoś ma stały dostęp do paliwa (gazu ziemnego) to spokojnie wykorzystuje to urządzenie w różnych celach. Najczęściej korzystają z tego typu agregatów:

 • rolnicy – zasilają część maszyn za pomocą agregatu w sytuacjach awaryjnych np. podczas braku prądu. Dojarki, chłodnie do mleka czy maszyny czyszczące to nieliczne przykłady urządzeń, które mogą być w rolnictwie zasilane za pomocą agregatu prądotwórczego,

 • właściciele warsztatów – bardzo różnych począwszy od typowych takich jak samochodowe po specjalistyczne,

 • osoby prywatne – mieszkające w domach lub na wsiach. Czasami cały system elektryczny jest awaryjnie podpinany do agregatu prądotwórczego po to, aby w sytuacji kryzysowej utrzymać moc w celu wyłączenia sprzętu lub zapisania informacji.

Trudno jest trzymać agregat prądotwórczy w bloku, chociażby ze względu na problem przy jego instalacji. Ale w domach, szczególnie na wsi agregaty sprawdzają się i są stosowane bardzo często.

W jaki rodzaj agregatu zainwestować?

Cena agregatu prądotwórczego zasilanego gazem ziemnym waha się między 4.000 zł a 12.000 zł. Oczywiście wartość zależy od tego, czy zamierzamy inwestować w sprzęt solidny, do profesjonalnego użytku, czy bardziej zależy nam na ‘wspomaganiu’ naszego domowego systemu elektrycznego. Wówczas lepiej zainwestować w sprzęt tańszy a często tak samo wydajny.

Jednak, gdy mamy do czynienia z częstymi przerwami w dostawach prądu, lub gdy dotykają nas nierzadko awarie związane z elektryką, wówczas warto zainwestować w agregat prądotwórczy. Ten zasilany gazem ziemnym jest bardzo wydajny a przy tym tani w utrzymaniu. Wystarczy sprawdzić ile obecnie płaci się za gaz zimny. Bardzo łatwo przeliczyć jak szybko inwestycja w agregat nam się zwróci.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl