wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Klucze przydatne w domowym warsztacie

Kategorie

Producenci

Kontakt

 • ALNAR Jarosław Kot
  NIP: 966-027-72-73
 • E-mail:alnar@alnar.pl
 • Telefon85-733-35-04
  790-781-454
  502-329-994
 • Godziny działania sklepupn-pt: 8 - 17 sobota: 8 - 14

Klucze przydatne w domowym warsztacie

Klucze mogą być niezwykle różne. Od prostych imbusowych po płaskie, metryczne, samochodowe czy specjalistyczne. Jednak, które z nich powinny znaleźć się w naszym warsztacie lub chociażby w skrzynce narzędziowej? Z których korzysta się częściej a z których rzadziej? Ważne jest, aby szukając odpowiedzi na te pytania przy okazji dowiedzieć się więcej o posiadanym u siebie sprzęcie, jego awaryjności oraz pomyśleć, jakie prace zamierzamy danymi kluczami wykonywać.

Co powinna zawierać domowa skrzynia na narzędzia?

W domu prawie każdy ma większą lub mniejszą ilość sprzętu AGD, RTV. Każdy posiada meble, niemal każdy rower. Oczywiście wszystkie te przedmioty składają się z różnych elementów i aby je rozłożyć na części pierwsze lub wymienić, potrzebne są do tego różnego typu klucze.

 1. Imbusy

Klucze imbusowe są niezwykle popularne. Niegdyś używało się ich przede wszystkim przy rowerze. Dziś jest podobnie, gdyż większość elementów najnowszych modeli rowerów składa się z części połączonych śrubami lub wkrętami, które możemy otworzyć bądź rozkręcić za pomocą kluczy imbusowych. One same w takich sklepach jak ALNAR są dostępne zarówno pojedynczo jak i w całych kompletach. Ważną zaletą kluczy imbusowych jest ich niewielki rozmiar a także stosunkowo niski koszt zakupu. Dlatego właśnie one powinny znajdować się przede wszystkim w naszej skrzynce lub szafce narzędziowej.

 1. Klucze płaskie

Wśród właścicieli kluczy płaskich panuje opinia, że gdy trzeba coś odkręcić właśnie za jego pomocą, to nam akurat brakuje danego rozmiaru. Oczywiście zdarzają się i takie sytuacje, dlatego warto choćby pobieżnie zapoznać się ze sprzętem lub wyposażeniem domu i orientacyjnie nabyć kilka głównych modeli i rozmiarów tego typu kluczy. Są one proste i bardzo poręczne. Podobnie jak w przypadku imbusów, klucze płaskie można kupować w całych zestawach. Doskonale nadają się, jako jeden z elementów wyposażenia skrzynki narzędziowej.

 1. Wkrętaki

To też rodzaj kluczy, który jest niezwykle popularny. Dobry sklep taki jak ALNAR ma w swojej ofercie wkrętaki z wymiennymi końcówkami. Można wówczas za stosunkowo niewielkie pieniądze zaopatrzyć się w ciekawy i optymalny zestaw tego typu kluczy.

 1. Klucze nasadowe

Są one popularne, choć stosowane bardziej w profesjonalnych warsztatach. Warto mieć kilka rodzajów w domu, choć najważniejsze to posiadać je w samochodzie. Oczywiście musza być one dostosowane do rodzaju śród, które zamierzamy nimi odkręcać. Warto jednak posiadać podstawowe rozmiary w domowej skrzynce narzędziowej.

 1. Klucze specjalne

W zależności od opinii zaliczają się do niech różnego rodzaju szczypce, klucze micro-combispeeder, nastawne czy ramienne. Jeśli posiadamy wyspecjalizowany warsztat, to rzecz jasna muszą się one znajdować w odpowiedniej ilości w miejscu naszej pracy. Jednak czy są przydatne w domu? Niektóre modele na pewno tak, a inne powinny się znaleźć jedynie, gdy często wykonujemy specjalistyczne prace.

Gotowe zestawy czy samodzielne zbieranie pojedynczych kluczy?

Zestaw podstawowych kluczy imbusowych czy płaskich to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Nie jest, więc to wydatek specjalnie duży, więc w tym przypadku najlepiej jest kupować cały zestaw. Jednak inne rodzaje kluczy dobrze jest dobierać pojedynczo pod konkretne potrzeby.

Zdarzają się też sytuacje, gdzie kilka różnych rodzajów kluczy jest w jednym zestawie. Wówczas powinniśmy dokładnie przemyśleć, czy wszystkie one nam się przydadzą w domu lub pracy. Jeśli prowadzimy działalność warsztatową lub majsterską, to powinniśmy pomyśleć o zakupie zestawów profesjonalnych. Wówczas możemy należycie i fachowo wyposażyć swoją skrzynkę czy szafkę narzędziową, a to pozwoli cieszyć się nam z pasji majsterkowania.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl