wyszukiwanie zaawansowane
» Narzędzia ogrodowe – praktyczny przybornik standardowego ogrodnika

Kontakt

 • ALNAR Jarosław Kot
  NIP: 966-027-72-73
 • E-mail:alnar@alnar.pl
 • Telefon85-733-35-04
  502-329-994
  790-781-454
 • Godziny działania sklepupn-pt: 8 - 17 sobota: 8 - 14

Producenci

Kategorie

Promocje

Allegro

 

Narzędzia ogrodowe – praktyczny przybornik standardowego ogrodnika

Zakładanie ogrodów w ostatnich latach stało się niezwykle popularne. Swoje kwiaty, warzywa, owoce czy zioła uprawiamy już nie tylko na działkach, w pobliżu domków letniskowych czy na prowincji, ale i na tarasach czy balkonach często dużych aglomeracji.

Jednak bez względu gdzie decydujemy się na założenie ogrodu powinniśmy wyposażyć się w komplet narzędzi czy przyborów ogrodniczych, które sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach.

Warsztat wyposażony w narzędzia ogrodowe

Bez względu na to, co uprawiamy czy pielęgnujemy powinniśmy wyposażyć się w niezbędne narzędzia czy przybory ogrodnicze. Obecnie wybór jest ogromny, choć zdarzają się sytuacje, że nie jesteśmy w stanie do końca określić, co nam jest potrzebne.

Skupmy się jednak na nie tyle samych przyrządach, co ich konserwacji oraz przechowywaniu w odpowiednich warunkach. Są to rzeczy niezwykle ważne, gdyż źle magazynowane, nieprawidłowo trzymane narzędzia często niszczeją w zastraszającym tempie. A to przede wszystkim generuje dodatkowe koszty.

Meble warsztatowe? One doskonale sprawdzają się przy trzymaniu różnych narzędzi ogrodowych

Bardzo często w domach czy ogrodach działkowych wyznaczone jest specjalne miejsce lub pomieszczenie na sprzęt lub narzędzia ogrodowe. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby trzymać sekatory, piły, pilarki czy grabie przy kątowniku, zestawie klucz lub poziomicy. Ważne jednak, aby podzielić miejsca przechowywania owych sprzętów.

Najlepiej jest wydzielić specjalnie miejsce dla narzędzi ogrodowych. Razem trzymane są łatwiejsze do policzenia a do tego szybciej zlokalizujemy konkretną rzecz.. Oszczędzamy wówczas cenny czas i energię.

Narzędzia ogrodowe możemy trzymać w:

 • specjalnych szafkach – ALNAR jest sklepem, gdzie wybór modeli czy rodzajów szafek jest niezwykle duży. W nich można trzymać nie tylko akcesoria ogrodnicze, ale i części zamienne, niektóre detergenty czy środki ochrony roślin. Szafki mogą być zamykane, mogą posiadać specjalne półki czy uchwyty, które sprawdzą się w praktycznych sytuacjach,

 • praktycznych meblach warsztatowych – wykorzystajmy je do trzymania w nich dużych przedmiotów ogrodniczych takich jak kosiarki, pilarki czy wykaszarki. W profesjonalnych sklepach typu ALNER można nabyć specjalne meble do trzymania łopaty, grabi czy wideł – niezwykle przydatnych narzędzi ogrodowych,

 • skrzynkach – z różnymi przegrodami, gdzie schowamy lub zabezpieczymy przede wszystkim małe elementy,

 • pojemnikach – tam można trzymać środki ochrony roślin, resztki farb, olejów czy innych detergentów.

Każdy z pojemników tego wyposażenia powinien być odpowiednio oznaczony. Ma to szczególne znaczenie, gdy mówimy o bezpieczeństwie. Pojemniki z detergentami, chemią czy środkami ochrony roślin powinny być trzymane na odpowiedniej wysokości i być niedostępne dla osób niepożądanych.

Zamiatarki czy odkurzacze także mogą się zaliczać do urządzeń ogrodowych

Duże maszyny czy urządzenia ogrodnicze takie jak zamiatarki, odkurzacze czy kosiarki muszą być trzymane w zamkniętych, garażowanych pomieszczeniach. W momencie, gdy są one narażone na wilgoć lub działanie czynników atmosferycznych, może dojść do ich awarii.

Jeśli posiadamy garaż lub specjalne pomieszczenie do trzymania tego typu narzędzi, warto pamiętać, że powinny być one stawiane z zachowaniem odpowiedniego miejsca. W żadnym wypadku nie można trzymać urządzeń elektrycznych ‘jednych na drugich’. Może to powodować spięcia w instalacjach elektrycznych, co może skutkować pożarem.

Urządzenia i narzędzia ogrodowe posiadają wiele elementów, które trzeba systematycznie czyścić czy konserwować. Gdy sezon się kończy, a my z niektórych urządzeń czy narzędzi nie będziemy korzystać, wówczas warto zabezpieczyć je odpowiednio, trzymając je w należytych warunkach i specjalnych miejscach takich jak skrzynki, szafki czy inne meble warsztatowo-ogrodnicze.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl