wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Typu czujników i ich praktyczne zastosowanie

Kategorie

Producenci

Kontakt

 • ALNAR Jarosław Kot
  NIP: 966-027-72-73
 • E-mail:alnar@alnar.pl
 • Telefon85-733-35-04
  790-781-454
  502-329-994
 • Godziny działania sklepupn-pt: 8 - 17 sobota: 8 - 14

Typu czujników i ich praktyczne zastosowanie

Sklepy prowadzące sprzedaż różnego typu sprzętu: ogrodowego, narzędziowego, samochodowego, sprzedające maszyny czy części do nich coraz częściej oferują swoim Klientom zakup różnego rodzaju czujników. Ich zastosowanie może być bardzo różne, choć one przede wszystkim sprawdzają się, jako czujniki lub detektory ruchu. Jednak, w jakich urządzeniach mogą być wykorzystywane i gdzie można jest spotkać najpowszechniej?

Lampy lub świetlówki z czujnikami zmierzchu

Na rynku istnieje bardzo wiele różnego rodzaju sprzętu działającego na ruch, zmierzch czy takiego, który ostrzega przed jakimś zagrożeniem. Jednak warto skupić się na tych najpopularniejszych, czyli takich, które są detektorami zmierzchu lub ruchu.

Czujniki zmierzchu tak zwane ‘zmierzchówkami’ stosowane są w bardzo różnych urządzeniach. Najpopularniej ich możliwości są wykorzystywane w lampach, świetlówkach lub żarówkach. Można nimi oświetlać między innymi:

 • tarasy – bardzo popularne jest stosowanie czujników zmierzchu na tarasach bezpośrednio połączonych z ogrodem,

 • balkony,

 • ogrody, ogródki działkowe,

 • altany,

Oczywiście w tychże miejscach możemy stosować czujniki zmierzchu na schodach, blisko słupów, przy poręczach czy w pobliżu elementów stałych takich jak wazony czy ekspozycje dekoracyjne.

Czujnik zmierzchu można ustawić w zależności od potrzeb. Wiadomo, że działa on, gdy się ściemnia. Jednak profesjonalne czujniki zmierzchu działają także, gdy mamy do czynienia z pogarszającą się pogodą, mgłą lub gdy występują burze. Ustawienie progu czułości zmierzchowej może, więc być dostosowane do własnych potrzeb.

Czujniki ruchu – praktyczne zastosowanie

Czujniki ruchu doskonale sprawdzają się, gdy mamy dzieci lub posiadamy w swoim otoczeniu osobę niepełnosprawną. Czujnik wykrywa obecność takiej osoby i oświetla miejsce, zaznacza zagrożenia czy przeszkody, które mogą stanąć na ich drodze. Czujniki pomagają także osobom starszym. Bardzo często są, więc stosowane w różnego rodzaju Domach Pomocy Społecznej lub Domach Starości. Montowane są na korytarzach, przed wejściem do sanitariatów czy nawet w samych pokojach.

Na co dzień, w naszym otoczeniu czujniki ruchu sprawdzają się, gdy mamy do czynienia z domem o dużej powierzchni. Wówczas nie musimy zastanawiać się gdzie w każdym pomieszczeniu jest włącznik. Zwyczajnie detektor wykrywa nasza obecność, włącza światło lub oświetla konkretną powierzchnię, co pozwala uniknąć określonego zagrożenia.

Czujniki ruchu oraz zmierzchu wydajnie zwiększają bezpieczeństwo a przy tym są energooszczędne

Energooszczędność oraz zwiększony standard bezpieczeństwa to dwie główne zalety tychże urządzeń. Co ciekawe czujniki są też coraz tańsze. Komplet oświetlenia z czujnikami ruchu i zmierzchu można kupić w cenie 10-15% wyższej niż mielibyśmy kupować same świetlówki lub lampy LED.

Koszt jak widać nie jest strasznie wyższy a inwestując w czujniki podnosimy wydajnie bezpieczeństwo w swoim domu, na tarasie lub altance. Co ciekawe czujniki pozwalają też zwiększyć oszczędności w energii elektrycznej. Samoczynnie wyłączają zbędne światło a włączają się tylko i wyłącznie, gdy w pobliżu znajduje się dana osoba.

Warto zainwestować w różnego rodzaju czujniki zmierzchu czy ruchu. Tego typu detektory sprawdzają się w bardzo różnych, niezwykle praktycznych sytuacjach. Są świetnymi, bardzo wydajnymi wykrywaczami, które można kupować w atrakcyjnych cenach.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl