wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Zamiatarka – niezwykle praktyczne, choć wciąż niezbyt popularne urządzenie

Kategorie

Producenci

Kontakt

 • ALNAR Jarosław Kot
  NIP: 966-027-72-73
 • E-mail:alnar@alnar.pl
 • Telefon85-733-35-04
  790-781-454
  502-329-994
 • Godziny działania sklepupn-pt: 8 - 17 sobota: 8 - 14

Zamiatarka – niezwykle praktyczne, choć wciąż niezbyt popularne urządzenie

Zamiatarki swoim wyglądem przypominają kosiarki do trawy. Początkowo były to urządzenie, które wykorzystywano głównie do usuwania śniegu.

Jednak zastosowanie zamiatarek okazało się zdecydowanie bardzo praktyczne niż sądzono. Obecnie jest to jeden z głównych przyrządów służących do utrzymywania porządku w bardzo różnych miejscach, przede wszystkim z przeznaczeniem mieszkalnym.

Spalinowa? Ręczna? Samojezdna? Którą zamiatarkę wybrać?

Bez względu, na który rodzaj zamiatarki się zdecydujemy, każdą można wykonywać pracę na dużych powierzchniach użytkowych. Jednak dla własnej wygody, warto zastanowić się, czy nie lepiej od razu zainwestować w spalinową zamiatarkę, która doskonale sprawdza się na dużych powierzchniach? Czy może lepiej nabyć zwykłą, ręczną, która wykona prace sprzątające na niewielkich przestrzeniach ogródków działkowych czy na tarasach lub przydomowych alejkach?

Duży wybór modeli zamiatarek

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór różnego rodzaju modeli zamiatarek. Te najpopularniejsze wykonane są z niezwykle solidnych materiałów, przez co są w stanie wykonywać bardzo różne, często złożone prace sprzątające. Najpraktyczniejsze są:

 • zamiatarki ręczne – które mogą być przeznaczone do sprzątania domu, ogrodu, balkonu czy tarasu. Najprostsze modele tychże zamiatarek mogą być wykorzystywane zamiast odkurzaczy na płaskich powierzchniach w zwykłych mieszkaniach w bloku,

 • zamiatarka spalinowa – jak sama nazwa wskazuje posiada napęd spalinowy. Najnowocześniejsze modele są dostępne w różnych wersjach (EKO, Turbo). Tego typu zamiatarki mogą być napędzane ON, benzyną czy nawet gazem ziemnym. Doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach,

 • zamiatarki samojezdne – te najbardziej zaawansowane modele są przeznaczone do użytku w profesjonalnych zakładach przetwórczych czy dużych kompleksach przemysłowych. Bardzo popularne są zamiatarki samojezdne, które wykorzystywane są w rolnictwie. Sprzątają chlewy, stajnie, magazyny np. zbożowe lub inne pomieszczenia gospodarcze,

 • zamiatarki specjalistyczne – mogą być nimi: drogowe, uliczne, do ciągników lub innych maszyn albo przemysłowe. Są one ukierunkowane pod konkretny rodzaj wykonywanych prac. Podobnie jak zamiatarki spalinowe, te specjalistyczne są w stanie wykonywać pracę na różnych, dużych powierzchniach.

Jak zatem widać wybór rodzajów zamiatarek jest naprawdę duży. W zależności od naszych potrzeb i wymogów bardzo łatwo jest dobrać sobie zamiatarkę. Profesjonalne sklepy takie jak ALNAR posiadają szeroki wybór asortymentu, co pozwala dobrać najbardziej pożądany model.

Co wysprzątamy za pomocą zamiatarek?

Najbardziej profesjonalne zamiatarki są w stanie pracować na bardzo różnych powierzchniach i w bardzo specyficznych warunkach. Modele dostępne w takim sklepie jak ALNER wykonują prace sprzątające między innymi:

 • w ogrodach – sprzątają alejki każdej powierzchni (asfalt, kostka brukowa, beton czy płyta). Doskonale usuwają liście, kamienie, niedopałki papierosów czy grubsze śmieci. Zamiatarki w tego typu miejscach mogą pracować zarówno latem, jak i jesienią czy wiosną,

 • na tarasach – tam zamiatarki usuwają przede wszystkim pisach i ziemię. Co ciekawe zdecydowana większość modeli usuwa zabrudzenia zarówno suche jak i mokre,

 • w firmach, zakładach pracy – tam z zamiatarek (głównie ręcznych) korzystają firmy sprzątające. Tego typu urządzenie doskonale sprawdza się w usuwaniu zabrudzeń na dużych powierzchniach,

 • w budynkach rolniczych,

 • na posesjach prywatnych.

Zamiatarki są przede wszystkim niezwykle wydajne. Dostosowują się do warunków i usuwają za jednym razem nawet kilka rodzajów zabrudzeń lub śmieci. Dlatego tak powszechnie używa się ich w różnych miejscach często o dużej powierzchni.

ALNER proponuje szeroki wybór różnego rodzaju zamiatarek. Są to urządzenia proste w obsłudze i bezawaryjne. Jeśli będzie się o nie odpowiednio dobrze dbało, to mogą służyć przez wiele lat. Takie zamiatarki jak STARMIX-HAAGA posiadają także wiele dodatkowego osprzętu jak: wymienne kosze, rolki czy filtry do bardzo różnego użytku.

Warto zainwestować w zamiatarkę, gdyż jest to urządzenie solidne, mocne a do tego pracujące na różnych powierzchniach. Utrzymanie czystości z takim sprzętem jest dużo łatwiejsze.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl